Reklama

Łączność satelitarna dla dziennikarzy i mediów

Technologia BGAN z oferty TS2 Technologie Satelitarne jest nowoczesnym rozwiązaniem telekomunikacyjnym przeznaczonym dla korespondentów zagranicznych, fotoreporterów i dziennikarzy. To produkt kierowany do wszystkich polskich agencji prasowych i mediów.

Terminal BGAN zapewnia dostęp do szerokopasmowego łącza satelitarnego w sieci Inmarsat, co gwarantuje natychmiastową łączność do 512 kbps, wysokiej jakości transmisje na żywo, łączność telefoniczną zarówno analogową jak i ISDN, możliwość równoczesnego transferu danych dowolnej wielkości w obu kierunkach, łączność bezprzewodową z innymi urządzeniami w sieci oraz wygodę i bezpieczeństwo.

Niewielki rozmiar oraz waga modemu BGAN umożliwia przenoszenie urządzenia np. w plecaku. Daje to nieograniczoną mobilność i nieprzerwaną gotowość do przeprowadzenia relacji na żywo oraz stałego kontaktu z redakcją. Najmniejszy obecnie modem satelitarny to Explorer 110 jest o połowę mniejszy od komputera przenośnego typu laptop i waży mniej niż 1 kg. Największe możliwości jednak zapewnia nieco większy, ważący około 3 kg BGAN Explorer 700.

BGAN pozwala na natychmiastową interwencję fotoreportera i bezpośrednią relację z miejsca zdarzeń bez konieczności transportu skomplikowanych i licznych urządzeń.

Niewielki rozmiar nie zwraca uwagi służb i staje się szczególną zaletą w sytuacjach gdy obecność mediów nie jest mile widziana. Zarejestrowany obraz i dźwięk może być natychmiast przesłany do jednostki centralnej. W zaledwie kilka minut przenośne studio może zostać zainstalowane, zastosowane do przeprowadzenia transmisji i złożone.

BGAN nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej użytkownika.

W celu nawiązania łączności należy namierzyć satelitę przy pomocy tonowej funkcji lokalizacji optymalnej pozycji. Następnie kablem sieciowym bądź bezprzewodowo połączyć komputer z modemem. Intuicyjne wskaźniki oraz diody umieszczone na obudowie terminala informują o jego gotowości do pracy. Uruchomienie BGAN LaunchPad pozwala natychmiast rozpocząć korzystanie z sieci Inmarsat.

BGAN może pracować również bez podłączonego komputera, co staje się szczególnie użyteczne w nagłych przypadkach bądź sytuacjach konieczności skorzystania np. tylko z telefonu.

W ofercie firmy TS2 Technologie Satelitarne dostępne są wszystkie modemy BGAN:

Hughes 9201
Hughes 9250
Nera WorldPro 1000 / Explorer 110
Thrane & Thrane EXPLORER® 300
Thrane & Thrane EXPLORER® 500
Thrane & Thrane EXPLORER® 527
Thrane & Thrane EXPLORER® 700
Wideye SABRETM 1

 

Informacja z załącznikiem wideo dostępna jest na stronie: http://www.ts2.pl/pl/BGAN-Media

TS2 Technologie Satelitarne
 

Tematy pokrewne

KONTAKT

pisz na adres: redakcja<@>newss.pl

Skuteczna dystrybucja informacji prasowych od 2008 roku. Usługa press box gwarantuje publikacje komunikatów w wielu portalach. Minimum kilkadziesiąt gwarantowanych publikacji każdej informacji prasowej w odpowiednio sprofilowanych serwisach. Wyjątkowo korzystne warunki współpracy. Kontakt: redakcja<@>newss.pl

Top