Reklama

TRAVEL 2009 - Szczyrk - Premiera: 2 lutego (poniedziałek) o godzinie 20.30

W lutym Travel Channel zaprasza na kolejną podróż z programem Travel 2009. Tym razem Michał Borejko zabierze nas do Szczyrku.

Podstawowym tematem naszej wizyty w górach będą warunki do uprawiania sportów zimowych w Szczyrku oraz okolicach. Dowiemy się czy łatwo jest wypożyczyć sprzęt, a także ile trzeba zapłacić za tę przyjemność. Następnie będziemy chcieli pokazać Wam kilka najbardziej popularnych stoków i stacji narciarskich. Specjalną atrakcją jest wjazd kolejka krzesełkową na Skrzyczne, najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, liczący 1257 m n.p.m. Ze stoków Skrzycznego roztacza się zjawiskowy widok na okoliczne szczyty oraz pasma górskie. Podróżując dwuosobowym krzesełkiem, w spokoju podziwiać można przepiękną panoramę Beskidu Śląskiego. W tej części wyprawy odwiedzimy również schronisko, którego historia sięga początku lat 30-tych.


Kolejne niespodzianki jakie dla Was przygotowaliśmy będą także pełne adrenaliny. Wybierzemy się na przejażdżkę skuterem śnieżnym, a później zobaczymy freestylowców ze Snowparku Juliany, szalejących na swoich deskach. Będzie to także okazja do sprawdzenia jakie warunki panują na stokach Czyrna – Solisko.


Następnie odwiedzimy Ośrodek Przygotowań Olimpijskich i sprawdzimy jak wyglądają zabiegi organizacyjne do wielkiej imprezy - Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, która odbędzie się w lutym w Szczyrku.
Będąc w Szczyrku nie można przegapić okazji zobaczenia najciekawszych budowli. Wśród nich można odnaleźć ślady dawnej architektury. Najciekawszym zabytkiem jest drewniany kościół św. Jakuba położony przy głównej drodze, na niewielkim wzgórzu. Świątynia pochodzi z końca XVIII wieku, a w latach 1937-1939 została rozbudowana. Ciekawostką jest, iż większość rzeczy składających się na wystrój kościoła pochodzi z Nowego Sącza, z nieistniejącego już klasztoru Norbertanów. Przedmioty te pochodzą z okresu od XVII do XX wieku. Drugi ciekawy obiekt jaki uda nam się zobaczyć to Sanktuarium Maryjne „Na Górce”. Miejsce to, powinni odwiedzić wszyscy Ci, którzy poszukują chwili ciszy i wytchnienia. W pobliżu świątyni znajduje się przepięknie wykonana Grota Matki Boskiej, źródełko,
a także Kaplica Objawienia, w której zobaczyć można fragment buka, przy którym 25 lipca 1894 roku miało miejsce Objawienie.


Spędzimy też miłe chwile w lokalnych karczmach. Skosztujemy regionalnych specjałów, m.in. „U Kroćpoka” i w „Starej Karczmie”. A na koniec zaprosimy naszych widzów do otwartego kilka miesięcy temu nowoczesnego oraz komfortowego Hotelu Elbrus. Tutaj Travel Channel także ma dla Państwa niespodziankę, otóż w konkursie organizowanym w lutym będzie można wygrać weekendowy pobyt dla dwóch osób w tym wyszukanym miejscu.  


Jest to jedynie zarys tego, co możesz zobaczyć w programie Travel 2009. Zapraszamy przed telewizory!


Powtórki programu, m.in.:

  4 lutego o godzinie 12.00
  7 lutego o godzinie 21.30
  8 lutego o godzinie   9.30
12 lutego o godzinie 19.30
16 lutego o godzinie 13.00
19 lutego o godzinie 20.30
25 lutego o godzinie 12.00Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.travelchanneltv.pl


Shi events

Tematy pokrewne

KONTAKT

pisz na adres: redakcja<@>newss.pl

Skuteczna dystrybucja informacji prasowych od 2008 roku. Usługa press box gwarantuje publikacje komunikatów w wielu portalach. Minimum kilkadziesiąt gwarantowanych publikacji każdej informacji prasowej w odpowiednio sprofilowanych serwisach. Wyjątkowo korzystne warunki współpracy. Kontakt: redakcja<@>newss.pl

Top