Reklama

Małe co nieco - parówki naturalnie i zdrowo!

Dawać dziecku parówki czy nie dawać? Oto jest pytanie, które zadają sobie zatroskani rodzice, a do dyskusji przyłączają się media, eksperci od żywienia, tylko nie maluchy  - one niezmiennie paróweczki uwielbiają. Nieufność rodziców podsycają „afery parówkowe” z których wynika, że zamiast parówek kupujemy wytwory mięsopodobne, którymi są „parówki” o zawartości 70% MOM (według norm europejskich MOM – mięso oddzielane mechanicznie mięsem nie jest). Co więcej ładny wygląd parówka może zawdzięczać odpowiednim ulepszaczom.

Co zatem ma zrobić mama, która chce, żeby jej mały „parówkożerca” zjadał nie tylko smacznie ale i zdrowo? Z pomocą przychodzi nam moda na styl życia „eko”, dzięki czemu coraz więcej świadomych mam zaopatruje się w wędliny produkowane w naturalny sposób, które nie zawierają ulepszczy i chemicznych wzmacniaczy smaków.

Mięso jest ważnym elementem w diecie, istotnym dla prawidłowego rozwoju dzieci, a parówki pod warunkiem, że są wyprodukowane z dobrej jakości mięsa stanowią dla dziecka cenne źródło białka.

Mercedes wśród parówek
Najwyżej cenione są parówki cielęce, które mają najdelikatniejsze i najdroższe mięsko, stąd niewielu jest polskich producentów oferujących prawdziwe parówki cielęce. Najczęściej mamy do czynienia z  „parówką cielęcą” jedynie z nazwy. Według definicji, parówki takie powinny zawierać przynajmniej 50% drogiego, cielęcego mięsa, tymczasem „parówki cielęce” zawierają tylko kilka procent cielęciny (lub wołowiny, która jest tańsza). Czujność rodziców „skanujących” etykietę produktu powinien wzbudzić również skład „bogaty” w różnego rodzaju substancje konserwujące i polepszające smak oraz niska cena produktu.  

Ideał odnaleziony
Wśród producentów u których na daremno szukać polepszaczy smaku i konserwantów, i którzy są uprawnieni do używania nazwy – parówki cielęce –  jest Bacówka Towary Tradycyjne. Gwarantowana zawartość parówki cielęcej z Bacówki to 95% mięsa, w tym 52% cielęciny i 43% wieprzowiny. Produkty te nie zawierają glutenu, ani dodatków chemicznych, są łagodnie  przyprawione.  Co daje rodzicom pewność, że podają dzieciom zdrowe i wartościowe produkty.  

Sposób na parówkę
Paróweczki mogą być samodzielnym posiłkiem  lub przekąską, zarówno na zimno, jak i na gorąco.

Pochodzenie
Parówki z Bacówki pochodzą z własnej masarni w wiosce Rajbrot. Od początku  produkowane są według tradycyjnej receptury, dzięki czemu wyróżniają się walorami jakościowymi, zdrowotnymi i smakowymi. Ich aksamitny smak i jędrna struktura ukryte są w naturalnej osłonce, owędzanej dymem bukowym. Wędzenie jest naturalną i znaną od lat metodą konserwacji wędlin, za pomocą dymu, w wyniku czego produkty uzyskują specyficzny zapach, smak i zabarwienie.

Dostępność i cena
Parówki cielęce z Bacówki dostępne są w sklepach firmowych i franczyzowych pod szyldem Bacówka Towary Tradycyjne oraz w dobrych sklepach i delikatesach w rejonie południowej Polski. Lista sklepów: http://bacowkatowary.pl/pl/sklepy
Parówki cielęce – cysorskie paluszki cielęce z Bacówki dostępne są w cenie około 32 pln za kilogram.

Więcej informacji o produktach i firmie na stronie internetowej: www.bacowkatowary.pl

Nagrody, wyróżnienia
Oprócz uznania najmłodszych i ich rodziców, parówki cielęce zostały wyróżnione godłem AGRO POLSKA i AGRO POLAND-EURO QUALITY. Symbole te są gwarancją najwyższej jakości produktu.





O firmie Bacówka Towary Tradycyjne
Firma Bacówka Towary Tradycyjne rozpoczęła swą działalność w 2002 roku w Rajbrocie (60 km od Krakowa). Podstawową działalnością firmy jest produkcja i sprzedaż wędlin oraz produktów garmażeryjnych. Wędliny klasy Premium, nie zawierają ulepszaczy i chemicznych wzmacniaczy smaków.  Z 1 kg mięsa otrzymywane jest około 70 dkg wyrobu.

Wędliny produkowane we własnej masarni w wiosce Rajbrot można otrzymać w sklepach firmowych  franczyzowych pod szyldem Bacówka Towary Tradycyjne oraz w dobrych sklepach czy delikatesach w rejonie południowo - zachodniej Polski. Wędliny z tradycyjnej wędzarni, domowe, ręcznie robione pierogi, krokiety, naleśniki i przetwory prosto ze spiżarni to znak rozpoznawczy producenta.

Wszystkie produkty przygotowywane są wedle starych, dobrze sprawdzonych receptur. Smak i aromat wędlin z Bacówki to przede wszystkim wysoce selekcjonowane polskie mięso wieprzowe, peklowanie z dodatkiem naturalnych przypraw oraz odpowiednio wędzone – dymem olchowym, bukowym lub jałowcowym. W swej ofercie firma posiada produkty bezglutenowe oznaczone specjalnym znakiem.

Produkty firmy Bacówka są zdobywcami prestiżowych nagród i wyróżnień: AGRO POLSKA i AGRO POLAND-EURO QUALITY 2012 – pasztet odświętny z żurawiną oraz parówki cielęce. "PERŁA 2011" Nasze Kulinarne Dziedzictwo–Smaki Regionów - Produkt Regionalny - szynka długodojrzewająca Brawuś z kómory. Doceń polskie 2011 – Swoja ze słoja I miejsce „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” 2011 – pasztet z dziczyzny Premium. Grand Prix w konkursie Najlepsze w Polsce 2010 - Zadek po pańsku I miejsce „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” 2010 oraz Grand Prix i I miejsce w konkursie Małopolski Smak 2010 – szynka długodojrzewająca Brawuś z kómory. Małopolski Smak 2009 – Zadek po pańsku Polski Producent Żywności 2009 – szynka Szołdra, I miejsce w konkursie Małopolski Smak 2007 – Bocuś bacowski.  

Bacówka Towary Tradycyjne

KONTAKT

pisz na adres: redakcja<@>newss.pl

Skuteczna dystrybucja informacji prasowych od 2008 roku. Usługa press box gwarantuje publikacje komunikatów w wielu portalach. Minimum kilkadziesiąt gwarantowanych publikacji każdej informacji prasowej w odpowiednio sprofilowanych serwisach. Wyjątkowo korzystne warunki współpracy. Kontakt: redakcja<@>newss.pl

Top