Reklama

W przededniu Międzynarodowego Kongresu Górnictwa Rud Miedzi

Jak działa hybrydowa wersja ładowarki LKP-0903? Czy w kopalni Polkowice-Sieroszowice ma szanse powstać podziemne laboratorium Sunlab, które można porównać tylko z Wielkim Zderzaczem Hadronów w podgenewskim CERN? Jakie technologie stosowano przy budowie tunelów warszawskiego metra? Na te i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć uczestnicy Międzynarodowego Kongresu Górnictwa Rud Miedzi, który rozpoczyna się jutro w Lubinie. Udział w nim potwierdziło niemal 350 osób z całego świata.

Międzynarodowy Kongres Górnictwa Rud Miedzi to 3-dniowe święto branży wydobywczej. Oddźwięk z jakim się spotkał i ogromne zainteresowanie ze strony polskich i zagranicznych uczestników rynku rud miedzi oznacza, że doskonale wpisał się w harmonogram międzynarodowych imprez górniczych. To pierwszy Międzynarodowy Kongres Górnictwa Rud Miedzi organizowany w Polsce. Prelegenci opowiedzą między innymi o podziemnym laboratorium Sunlab w kopalni Polkowice-Sieroszowice, które można porównać do Wielkiego Zderzacza Hadronów w podgenewskim ośrodku Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. Postarają się odpowiedzieć także na pytanie, jakie są kierunki oraz tendencje czasu pracy w górnictwie w ustawodawstwie krajowym i Unii Europejskiej. Uczestnicy Kongresu będą także mogli się  przyjrzeć się z bliska pracy Oddziałów KGHM.

 - Okazuje się, że zapotrzebowanie na wiedzę z zakresu górnictwa rud miedzi jest ogromne. Liczymy, że uda nam się odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące przyszłości branży. Służymy przy tym swoją wiedzą, doświadczeniem i jednocześnie mamy nadzieję, że sami wiele nauczymy się podczas Kongresu - mówi Herbert Wirth, prezes KGHM  Polska Miedź S.A.

Uczestnicy Kongresu sporo czasu poświęcą zagadnieniom bezpieczeństwa pracy. W tym bloku tematycznym będzie mowa między innymi o nowych systemach lokalizacji górników, bezpieczeństwie operatorów samojezdnych maszyn górniczych czy też o  sposobach poprawy wydajności oraz bezpieczeństwa pracy w podziemnych kopalniach rud.
Prelegenci spróbują odpowiedzieć także na pytania związane z sytuacją  górnictwa rud miedzi wobec kryzysu światowego. Opowiedzą na przykład o tym, jakie są jego skutki dla górnictwa, jakie strategie obrały firmy górnicze w obliczu dekoniunktury i jak wygląda zarządzanie ryzykiem rynkowym w KGHM Polska Miedź.

Technika i technologia w górnictwie to kolejny blok tematyczny kongresu. Zostanie w nim poruszony temat źródeł odnawialnych w przemyśle miedziowym, automatyzacji procesu kotwienia oraz sposobów zwalczania zagrożenia klimatycznego w KGHM Polska Miedź S.A. Ta  ostatnia sprawa wiąże się bezpośrednio z przygotowaniem do eksploatacji złoża Głogów Głęboki Przemysłowy.

Czwarty blok tematyczny, wokół którego skupiają się wystąpienia uczestników został nazwany „Baza zasobowa, produkcja, stan obecny, perspektywy górnictwa rud miedzi”. Podczas wykładów swoje doświadczenia z eksploatacji systemów monitorujących drgania górotworu wywołanych eksploatacją podziemną zaprezentuje m.in. Kopalniana Stacja Geofizyki Górniczej z  ZG Rudna w Polkowicach.

KGHM Polska Miedź

Tematy pokrewne

KONTAKT

pisz na adres: redakcja<@>newss.pl

Skuteczna dystrybucja informacji prasowych od 2008 roku. Usługa press box gwarantuje publikacje komunikatów w wielu portalach. Minimum kilkadziesiąt gwarantowanych publikacji każdej informacji prasowej w odpowiednio sprofilowanych serwisach. Wyjątkowo korzystne warunki współpracy. Kontakt: redakcja<@>newss.pl

Top