Reklama

Nowe studia dla urzędników samorządowych

Wdrożenie systemów informacyjnych w jednostkach samorządu terytorialnego pomaga zwiększyć efektywność ich funkcjonowania. Najbardziej widoczne efekty dla mieszkańców występują na poziomie gminy lub dzielnicy. Od października na Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie ruszają studia, na których urzędnicy samorządowi będą się szkolić w zakresie zarządzania procesami informatycznymi w gminie.

Współczesne systemy informacyjne mają wielorakie zastosowanie w gminie. Mogą wspomagać  procesy decyzyjne, np. odnośnie kwestii lokalizacji inwestycji i przedsięwzięć na terenie jednostki  samorządu terytorialnego. „Systemy, porządkując przepływ informacji w gminie nie tylko usprawniają pracę urzędów gminy, ale również pozwalają zmniejszyć koszty związane z tradycyjnym obiegiem dokumentów” - wyjaśnia Marta Walendziak z Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie. W przypadku gminy szczególnie spektakularne efekty przynosi wykorzystanie Internetu. Dobrze zbudowana strona internetowa stanowi nie tylko źródło informacji dla lokalnej społeczności, ale może być również skutecznym narzędziem promocji.

O korzyściach wykorzystania systemów informatycznych przez jednostki samorządu terytorialnego mieli okazję przekonać się już mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Bemowo. Urząd Dzielnicy Bemowo umożliwił między innymi składanie wniosków on-line, np. o rejestrację pojazdów. Uruchomiony został również system rezerwacji biletów oraz kolejek. W razie kłopotów można zawsze poradzić się urzędnika on-line, który odpowie na nasze pytanie i wskaże najprostsza drogę do załatwienia sprawy. „Obecnie Urząd Dzielnicy pracuje nad systemem ułatwiającym kontakt interesanta z wybranym wydziałem. Trwają prace nad uruchomieniem programu, który będzie informował o zapadłych decyzjach czy ewentualnych brakach dokumentacji” mówi Tomasz Chełchowski z Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

Urzędnicy, którzy podejmą studia podyplomowe Zarządzanie procesami informatycznymi w Gminie na Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie zapoznają się nie tylko z podstawami informacyjnego funkcjonowania samorządu terytorialnego, ale także dowiedzą się m.in. jak skutecznie pozyskiwać i wykorzystywać fundusze europejskie. W programie studiów przewidziane są także zajęcia poświęcone polityce promocji gminy i regionu. Umiejętności, które zdobędą urzędnicy po zakończeniu studium, pozwolą im na zmodyfikowanie funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego. Dzięki tym zmianom, poprawi się jakość obsługi interesantów w urzędach, a gminy zyskają szansę na szybszy rozwój.

    


Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna w Warszawie powstała 10 lipca 1996 roku na podstawie zezwolenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Od początku zapewnia wysoki poziom kształcenia, a celem nauczania jest jak najlepsze przygotowanie absolwentów do pracy zawodowej. Szkoła zatrudnia ponad 260 nauczycieli akademickich, w tym 90 profesorów i doktorów habilitowanych. Są to wykładowcy o najwyższych kwalifikacjach naukowych i zawodowych. Uczelnia łączy akademicki i biznesowy charakter kształcenia, dzięki czemu absolwenci są wyposażeni nie tylko w wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim otrzymują znakomite przygotowanie praktyczne. Obok atrakcyjnego i oryginalnego programu szkoła zapewnia studentom również stały kontakt z najlepszymi wykładowcami oraz liczne praktyki zawodowe.

Core PR

Tematy pokrewne

KONTAKT

pisz na adres: redakcja<@>newss.pl

Skuteczna dystrybucja informacji prasowych od 2008 roku. Usługa press box gwarantuje publikacje komunikatów w wielu portalach. Minimum kilkadziesiąt gwarantowanych publikacji każdej informacji prasowej w odpowiednio sprofilowanych serwisach. Wyjątkowo korzystne warunki współpracy. Kontakt: redakcja<@>newss.pl

Top