Speedway III - powrót skutecznej strategii
Speedway III to ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy oparty na strategii autocall. Umożliwia on osiągnięcie wysokiego zysku w każdą rocznicę trwania tej maksymalnie 4-letniej inwestycji. Warunkiem wypłaty zysku na „urodziny” Speedway III jest spełnienie jednego warunku – notowania akcji pięciu wybranych spółek nie mogą być niższe niż w momencie początkowym. Speedway III opiera się na akcjach następujących globalnych koncernów: Pfizer (farmacja), Telefonica i Verizon (telekomunikacja), RWE (energetyka) oraz Nokia (telefonia komórkowa). – Wybraliśmy renomowane spółki działające na całym świecie, a więc również czerpiące korzyści z dynamicznego rozwoju rynków wschodzących – mówi Michał Kowalski, Dyrektor ds. Produktów Inwestycyjnych w Wealth Solutions.
Oparte na analogicznej strategii produkty Speedway I i II przyniosły inwestorom już po pierwszym roku 15 procent zysku wolnego od podatku. Według statystyk portalu Structus.pl dało im to pierwszą pozycję wśród produktów strukturyzowanych zakończonych w pierwszej połowie 2010 roku. Natomiast Sprint III, w którym również zastosowana została strategia autocall, przyniósł najwyższy zysk spośród struktur zakończonych w 2009 roku. – Rynek struktur jest mocno zróżnicowany. Mamy nadzieję, że inwestorzy są selektywni i wybiorą sprawdzoną i skuteczną ofertę z rynkowego „menu” – mówi Michał Kowalski.
Speedway III dostępny jest w ramach subskrypcji trwającej do 14 stycznia 2011 roku, a minimalna składka zainwestowana to 5 tysięcy złotych.
Speedway III jest produktem przygotowanym we współpracy Wealth Solutions S.A. i Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA w formie prawnej grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Szczegóły ubezpieczenia zawarte są w Warunkach Ubezpieczenia „Speedway III”.
Wealth Solutions
