Reklama

Po prostu drzwi? Trzy rozwiązania, które oferują więcej, niż mogłoby się wydawać

Czasem w niepozornej formie kryją się niespodziewane możliwości. Dzięki dobrze dobranym drzwiom Twoje wnętrza będą bardziej spójne i funkcjonalne.
Drzwi są elementem domowego tła dla mebli oraz codziennego życia. Oczekujemy, że zapewnią nam dyskrecję oraz komfort w mieszkaniu, np. poprzez wyciszenie pomieszczenia. Nowoczesne drzwi, dzięki swojej konstrukcji oraz jakości wykorzystanych materiałów, świetnie się sprawdzają w tej roli. Czy można oczekiwać od nich więcej? Oczywiście. Wybraliśmy trzy kolekcje, które Cię zaskoczą.


Coś ukrytego

Zazwyczaj uważamy, że drzwi nie powinny grać pierwszych skrzypiec w domowej przestrzeni. Ale mogą grać drugie, prawda? Białe, bezprzylgowe drzwi, otoczone ramą w tym samym kolorze, to ważny, ale nie kluczowy akcent w oszczędnie zaaranżowanym pomieszczeniu. Nie zdominują całej przestrzeni, ale świetnie dopełnią minimalistyczną aranżację. Prosta, pozbawiona ozdobników kolekcja Modus od VOX idealnie sprawdzi się w takiej stylizacji – praktycznie jednorodna płyta przełamana zostaje wyłącznie klamką.

Przyjemnie zaskoczenie czeka nas, gdy drzwi otworzymy. Proste skrzydło kryje bowiem niespodziankę. Projektantka Ewa Śliwińska pokazała, że dekoracyjne drzwi wcale nie muszą być bogato zdobione nietypowymi wzorami. Tworząc kolekcję Modus znalazła inną drogę – oszczędną konstrukcję wyróżniła na brzegu. Krawędź drzwi, która zazwyczaj jest ukryta, wykończona została materiałem przypominającym naturalną sklejkę lub okleiną w pięknym antracytowym kolorze. To zapewnia mocny kontrast kolorystyczny oraz wyrazisty akcent w każdym wnętrzu, zwłaszcza w tym urządzonym w jasnych kolorach.

Najlepsze wzory

Jeśli chcemy zachować subtelność formy drzwi, ale zarazem wprowadzić odrobinę dekoracyjności, to ciekawe inspiracje znajdziemy w... przeszłości. Projektant Olgierd Jaskulski tworząc kolekcję Fresto sięgnął po tradycyjne wzory stolarki, by odkryć je na nowo dla naszych wnętrz.

Jeśli mamy w sypialni starą komodę po babci albo wybraliśmy wyrazistą, drewnianą podłogę, naturalnym krokiem będzie dobranie do tego stolarki, która dopełni kompozycję. Kolekcja Fresto to trzy modele drzwi z różnym układem fazowanych płycin. Klasyczne zdobienia nawiązują do prostych, głębokich frezowań znanych ze starych domów. Co ciekawe, takie drzwi świetnie sprawdzają się także w nowoczesnej formie przesuwnej, co pozwala na bardzo nietypowe podzielenie domowej przestrzeni.

Wybierając drzwi, które mają zwracać na siebie uwagę, warto pomyśleć o dobrej okleinie do pokrycia skrzydła. Jej trwałość sprawi, że drzwi zachowają swoją estetykę przez długie lata. Fresto wykończone są wysokiej jakości szlachetną okleiną Premium, która dostępna jest w pięciu kolorach. Białe drzwi sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, ciemniejszy Klon Szary czy jeszcze wyrazistszy Jesion Grafit będą delikatnym akcentem we wnętrzu, Dąb to wybór do bardziej „surowych” przestrzeni, a najciemniejszy Orzech doda wnętrzu elegancji. Wybierając drzwi z klasycznym frezowaniem i w jednym z tych dekorów, mamy pewność, że zostaną z nami na lata. Klasyczne wzory mają to do siebie, że się nie starzeją - nawet przy zmianie estetyki pomieszczenia możemy je pozostawić. Świetnie odnajdą się zarówno w nowocześniejszych, jak i tradycyjnych stylizacjach.

W Twoim rytmie

Przywykliśmy do tego, że meble można przestawiać, zmieniać i modyfikować. Nasze wnętrza żyją razem z nami – zmieniają się, gdy ewoluuje nasz gust albo powiększa się skład domowników. Dlaczego inaczej miałoby być z drzwiami? Nowoczesne konstrukcje to coś więcej, niż tylko przegroda między pokojami. Mogą stanowić dodatkową przestrzeń do przechowywania, można na nich zawiesić haczyki i zyskać dodatkowe wieszaki. Liczne akcesoria dostępne na rynku umożliwiają łatwe personalizowanie.

Możemy też wybrać bardziej zaawansowane rozwiązania – z myślą o tych, którzy każdy element domu chcą „uszyć” pod siebie, marka VOX razem z Ewą Śliwińską stworzyła kolekcję Smart. To drzwi, które żyją w naszym rytmie. W zależności od tego, w jakim pomieszczeniu je zamontujemy albo jakie są nasze potrzeby, będą wyglądać zupełnie inaczej. Skrzydło drzwiowe stanowi tu bazę do kreatywnych działań - dzięki specjalnemu systemowi muf, do drzwi możemy przykręcić liczne akcesoria. Od filcowych organizerów czy pasków, przez metalowe pojemniki, lustra czy reling z haczykami. Dzięki temu sprytnemu rozwiązaniu w łazience zyskamy dodatkowe półki (a tych zawsze nam tam brakuje) albo wprowadzimy długo oczekiwany porządek w przedpokoju. A jeśli chcemy, by drzwi były po prostu drzwiami i niczym więcej – wystarczy wybrać skrzydło bez muf. Prosty wzór w jednym z siedmiu kolorów sprawdzi się zarówno w salonie, sypialni, łazience czy przedpokoju.


 VOX

KONTAKT

pisz na adres: redakcja<@>newss.pl

Skuteczna dystrybucja informacji prasowych od 2008 roku. Usługa press box gwarantuje publikacje komunikatów w wielu portalach. Minimum kilkadziesiąt gwarantowanych publikacji każdej informacji prasowej w odpowiednio sprofilowanych serwisach. Wyjątkowo korzystne warunki współpracy. Kontakt: redakcja<@>newss.pl

Top