Reklama

Eleganckie rezydencje z dachówką ceramiczną KODA, SIMPLA i TITANIADach pełni nie tylko funkcje ochronne, ale także decyduje o estetyce domu. Jego styl, kształt oraz materiały użyte do budowy mogą znacząco wpływać na wizerunek całej posiadłości. Im bardziej jest ona reprezentacyjna, tym większą uwagę powinniśmy zwrócić na spójność stylistyczną wszystkich składających się na nią elementów.


Dach w domu jednorodzinnym zbudowanym w stylu eleganckiej rezydencji, harmonijnie dopasowany do architektury budynku, nada mu luksusowy charakter tylko wówczas, gdy będzie wykonany z najlepszych materiałów, np. z dachówek ceramicznych. W ofercie firmy CREATON Polska znajdziemy modele łączące w sobie nowoczesną technologię, opatentowane rozwiązania oraz najwyższą jakość i trwałość, dopracowane w każdym detalu, o różnych rozmiarach, wzorach i kolorach, które doskonale podkreślają estetykę i wysmakowany wygląd naszego domu.

Nowoczesna KODA
Doskonałym wyborem na dach nowoczesnej willi jest jedna z topowych i najnowszych dachówek w ofercie CREATON Polska, ceramiczna KODA. Skomplikowane połacie czterospadowego, namiotowego dachu udekorowane są przez liczne załamania, stworzone przez duże lukarny i dodatkowe mniejsze dachy umieszczone na różnych poziomach. W ten sposób powstała imponująca, wielospadowa kompozycja. Tak wielowarstwowe układy wymagają doskonałej precyzji montażu i materiału. Elegancka, półpłaska ceramiczna KODA idealnie sprawdza się na tego typu dachu, ponieważ odznacza się znakomitymi proporcjami i wyważonym, dopracowanym kształtem. Bez zbędnych ozdobników, płynnie koresponduje z projektami o wyszukanych formach i nietuzinkowych rozwiązaniach. Ta perfekcja stylu idzie w parze z wyjątkową wytrzymałością i świetnymi parametrami użytkowymi. Nowoczesna i lekka w swoim wyrazie potrafi szykownie wyglądać na masywnym dachu o dość klasycznej formie.Jak podkreśla Marcelina Parchański, doradca handlowo-techniczny CREATON Polska – Oryginalny półpłaski kształt modelu KODA inspirowany dachówką reńską daje unikalne poczucie piękna. Łączy w wielkim stylu modę i elegancję. Dachówka KODA jest idealną propozycją dla miłośników nietuzinkowych rozwiązań. Zaprojektowana z myślą o nowoczesnej architekturze, jest idealną alternatywą dla typowej ceramicznej dachówki płaskiej.

Minimalistyczna SIMPLAW rozłożystej, parterowej rezydencji wspaniale prezentuje się wielospadowy, nieco kaskadowy i bardzo szeroki dach. Konstrukcja praktycznie dominuje nad całym budynkiem i przyciąga wzrok. Dlatego niezwykle istotne było, by każda z jego połaci tworzyła spójną z całością kompozycję, a skosy przypominały gładką, jednolitą taflę. Efektowny, symetryczny i nowoczesny dach udało się zbudować dzięki położeniu na nim płaskiej dachówki ceramicznej SIMPLA marki CREATON. Model ten wyróżnia się doskonałymi cechami użytkowymi charakteryzującymi dachówkę ceramiczną nowej generacji i wyjątkowym wzornictwem. O uzyskaniu na tym dachu połaci o harmonijnym wyrazie zadecydował właśnie nowatorski, optymalny format XL, prosty kształt oraz wyjątkowo gładka powierzchnia wykończenia. – Dachówka ceramiczna SIMPLA jest interesującą propozycją na dachy budynków w stylu nowoczesnym – podkreśla Sławomir Kacik, doradca handlowo-techniczny CREATON Polska. Produkt doskonale sprawdza się przy realizacji dachów jedno- lub dwuspadowych. Budujący dom często łączą SIMPLĘ z designerskimi elewacjami z tynku czy płytek z włóknocementu. Dachówka ta uzupełnia bryłę budynku i podkreśla jego klimat. SIMPLA sprawi, że dom nabierze klasy i nowoczesnego charakteru.

Klasyczna TITANIA


Równie pięknie wygląda niezwykle wyrafinowany dach pokryty klasyczną holenderką płaską – ceramiczną TITANIA. To naprawdę wyjątkowa dachówka. Pomimo dużego formatu, dzięki któremu jest bardzo wydajna – pod względem zużycia ok. 9 szt. na 1 m2 – łatwo się układa i zapewnia dachowi szczelność, nawet temu, o niewielkim kącie nachylenia. Ponadczasowy kształt, funkcjonalne rozwiązania konstrukcyjne, szeroka gama kolorystyczna, dostępność w wersji angobowanej lub glazurowanej sprawiają, że każdy inwestor z pewnością znajdzie odpowiedni model na dach swojego domu. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się ona w kolorze czarnym FINESSE na wielospadowym, szerokim dachu niskiej, rozłożystej rezydencji. Duża powierzchnia połaci dachowej i pozioma wizualna linia doskonale kontrastują z bryłą domu, nadając jej właściwe proporcje, a całej posiadłości wyjątkową elegancję.
TITANIA jest już od lat jest jedną z najpopularniejszych dachówek ceramicznych na rynku – zaznacza Marek Miodowski, doradca handlowo-techniczny CREATON Polska. – Wysoka „fala” dachówki zdefiniowała na nowo urok klasycznej holenderki płaskiej, nadając nowe znaczenie ponadczasowemu pięknu ceramicznego pokrycia dachu. Możliwość instalacji dachówki TITANIA na połaci o niewielkim kącie nachylenia sprawia, że możemy ją zastosować w realizacji nowoczesnych projektów architektonicznych o niskich dachach.

Rozłożyste, wielospadowe dachy nowoczesnych willi, często z licznymi załamaniami połaci, lukarnami, detalami swój niepowtarzalny wygląd zawdzięczają nie tylko kunsztownym konstrukcjom architektonicznym. W dużej mierze to efekt zastosowania wysokiej jakości, niezwykle atrakcyjnych wizualnie dachówek ceramicznych. Do takich rozwiązań niewątpliwie należą dachówki TITANIA, KODA i SIMPLA. Wybór przez inwestorów produktów marki CREATON sprawił, że całość prezentuje się niezwykle efektownie i elegancko.

Więcej szczegółowych informacji oraz ciekawych inspiracji na temat dachów wykonanych z dachówek ceramicznych lub cementowych i wysokiej jakości rozwiązań dachowych można znaleźć na stronie www.creaton.pl/blog .


CREATON Polska
press box

Tematy pokrewne

KONTAKT

pisz na adres: redakcja<@>newss.pl

Skuteczna dystrybucja informacji prasowych od 2008 roku. Usługa press box gwarantuje publikacje komunikatów w wielu portalach. Minimum kilkadziesiąt gwarantowanych publikacji każdej informacji prasowej w odpowiednio sprofilowanych serwisach. Wyjątkowo korzystne warunki współpracy. Kontakt: redakcja<@>newss.pl

Top