Reklama

W multifunkcjonalnej strefie prysznicaStrefa prysznica w ostatnich latach przeszła ewolucję, a można by nawet rzec – rewolucję. Kiedyś występowała wyłącznie w formie gotowej kabiny z brodzikiem, dziś jest wielofunkcyjną przestrzenią, starannie wpisaną w wystrój łazienki.


W nowoczesnej strefie prysznica nie ma brodzika, nie ma też zwykle typowej kabiny. Od innych stref łazienkowych oddzielać ją może jedynie tafla transparentnego szkła. Rozwiązanie to, nazywane typem kabiny walk-in, sprawia, że nie jest zakłócone wrażenie przestronności łazienki, tak istotne w najmodniejszych aranżacjach.

Pięć funkcji strumienia

W pierwszej kompozycji strefa prysznica jest najważniejszą przestrzenią. Wyznacza ją spektakularna mozaika w odcieniach szarości, brązu i złota. Na jej tle została umieszczona funkcjonalna, podtynkowa armatura wykończona eleganckim chromem. Mechanizm urządzeń ukryty jest w ścianie, na zewnątrz widać jedynie dyskretną, okrągłą maskownicę baterii natryskowej Algeo z wygodnym uchwytem i dwufunkcyjnym przełącznikiem, dzięki któremu można skorzystać z deszczowni lub punktowego zestawu natryskowego Sera. Ten ostatni wyposażony jest w rączkę natryskową, która posiada aż pięć funkcji strumienia: deszcz, masaż, strumień mieszany, strumień lekki, mgła. Sprawdzi się więc znakomicie, gdy potrzebujemy wziąć szybki prysznic przed pójściem do pracy, albo też gdy chcemy zregenerować się po porannym joggingu czy zrelaksować przed snem. Wystarczy uruchomić funkcję masującą czy odpocząć w strugach przypominających krople deszczu.

W pobliżu natrysku umieszczono praktyczny koszyk na kosmetyki niezbędne podczas kąpieli. Woda „znika” w podłodze za sprawą estetycznego, właściwie niewidocznego odpływu liniowego.


Z myślą o starszych użytkownikach

Typ kabiny walk-in, czyli bez brodzika i drzwi, zastosowano również w biało-granatowej aranżacji. To przestrzeń, z której wygodnie skorzystają np. seniorzy.Z myślą o starszych użytkownikach łazienki zamontowano specjalny system poręczy i uchwytów z serii Metalia Help, których zadaniem jest uchronienie kąpiącej się osoby przed upadkiem. Wygodę i bezpieczeństwo zapewnić ma także składane siedzisko prysznicowe, przymocowane do ściany, wykonane ze stali szlachetnej. Starannie dobrano tu baterię natryskową. Jest to ścienny model z linii Algeo Medico, o charakterystycznym uchwycie, pozwalającym na szybkie regulowanie – łokciem – strumienia wody. Bateria posiada błyszczącą, chromowaną powłokę, ładnie współgrającą z akcesoriami.
 
Deszczownia i natrysk z wanną

Ostatnia ze stylizacji jest za to przykładem połączenia dwóch stref – wannowej i natryskowej. Wanna pełni tu funkcję brodzika, szklany panel na niej zamocowany – kabiny chroniącej łazienkę przed zachlapaniem.To wyśmienite rozwiązanie, szczególnie gdy nie dysponujemy wystarczająco dużym metrażem, pozwalającym cieszyć się zarówno wanną, jak i prysznicem oraz deszczownią.

Dobrany do kompozycji zestaw Algeo łączy baterię wannową, kolumnę natryskową i natrysk przesuwny. Regulowana wysokość drążka umożliwia dostosowanie wysokości do wzrostu kąpiącej się osoby. Do dyspozycji są trzy funkcje strumienia: deszczowy, masujący i mieszany. System easy clean ułatwia utrzymanie armatury w czystości.

FERRO www.ferro.pl
press box

Tematy pokrewne

KONTAKT

pisz na adres: redakcja<@>newss.pl

Skuteczna dystrybucja informacji prasowych od 2008 roku. Usługa press box gwarantuje publikacje komunikatów w wielu portalach. Minimum kilkadziesiąt gwarantowanych publikacji każdej informacji prasowej w odpowiednio sprofilowanych serwisach. Wyjątkowo korzystne warunki współpracy. Kontakt: redakcja<@>newss.pl

Top